may day

Co zrobić podczas zagrożenia życia na porządku dziennym?

30 września, 2021Kursy i szkolenia Standard

Podczas zagrożenia życia z całą pewnością powinieneś szybko reagować. Nie możesz przecież czekać, aż stanie się Tobie albo komuś poważna krzywda. Z tego powodu powstał numer alarmowy 999 lub 112. Należy na niego niezwłocznie zadzwonić w czasie niebezpieczeństwa.

Szybka interwencja umożliwi Ci wyjście z trudnej sytuacji oraz nawet przeżycie. Dzwoniąc na numer alarmowy, dajesz jasny sygnał, że w Twoim otoczeniu dzieje się niebezpieczeństwo, dzięki któremu Twoja szansa na przeżycie znacznie wzrasta. Nigdy więc nie zastanawiaj się, czy dzwonić, tylko to rób.

W jaki sposób zasygnalizować zagrożenie życia w żegludze?

may day

Żegluga to środek transportu, który znajduje się na wodzie. Transport ten polega na przewożeniu statków oraz znajdujących się na nich pasażerów. Kapitanowie statków mają określone słowa, które muszą znać na pamięć i w razie ewentualnego zagrożenia właśnie zainterweniować używając ich. Najpopularniejszym słowem podczas nagłego zagrożenie jest słowo mayday.

May day co to znaczy? May day oznacza nagłe zasygnalizowanie zagrożenia życia. Jest więc znakiem, dzięki któremu kapitan statku informuje o bieżącym zagrożeniu. Słowa te należy wypowiedzieć trzykrotnie, podając przy tym współrzędne znajdującego się statku, jego indywidualne oznakowanie oraz podać przyczynę wołania o pomoc.  Nic więc dziwnego, że mayday znaczenie ma ogromne, ponieważ dzięki odpowiednim działaniom można uratować ludzkie życie. Nie ma nic ważniejszego od zdrowia.