egzamin src

Czym odznacza się egzamin SRC?

4 października, 2021Kursy i szkolenia Standard

Żegluga to pojęcie, jakie interesuje wiele osób. Coraz częściej przystępujemy do egzaminów SRC, jakie dają nam wiele uprawnień. Czym cechują się takie egzaminy? Z czego się składają? Jaki zakres obejmują?

Egzamin SRC pytania

Pamiętajmy o tym, że po kursie SRC przystępuje się do egzaminu państwowego, jaki pozwala uzyskać świadectwo. Egzaminy są organizowane w delegaturach Urzędu Komunikacji Elektronicznej, na bazie harmonogramu sesji. Egzamin SRC online daje sporo zalet i pozwala zaoszczędzić czas. Nie bez powodu jest popularny na rynku. W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma częściami:

  • część teoretyczna z pytaniami testowymi,
  • część praktyczna z obsługą urządzeń radiokomunikacyjnych, jakie są stosowane w żegludze. 

Okazuje się, że egzamin SRC pozwala uzyskać międzynarodowe świadectwo SRC, jakie jest uznawane w naszym kraju. 

egzamin src

Egzamin SRC online

Jeżeli chcemy przystąpić do egzaminu online, należy zalogować się na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej za pomocą profilu zaufanego lub poprzez założenie swojego konta na stronie UKE. Po zgłoszeniu pozostaje nam czekać na maila zwrotnego, który poinformuje nas o zakwalifikowaniu się na egzamin. Kursy SRC nie od dziś są znane i cenione na rynku. Dzięki nim zyskujemy wiedzę teoretyczną i praktyczną odnośnie tego, jakie zasady rządzą w eterze. Wiedza jest przekazywana przez doświadczone osoby, które doskonale znają się na swojej pracy. Kolejnym krok po kursie to egzamin SRC, który pozwoli uzyskać stosowną dokumentację o zdobytych uprawnieniach.