jedna z greckich wysp

Piękne greckie wyspy

19 marca, 2019Lokalizacje Standard

Bez Grecji nie byłoby sporej części obecnej cywilizacji. To tutaj rozwinęła się starożytna kultura, sztuka, filozofia i mitologia, które inspirują także twórców współczesnych. Grecja to jednak także możliwość wypoczynku na pięknych wyspach, których jest ponad 2000. Każda z nich odznacza się jednak swoją unikatowością, co sprawia, że poznanie jednego miejsca nie oznacza jeszcze, że zrozumiało się kulturę grecką. Dlatego wczasy w Grecji dają możliwość na początek przemierzenia przez tę zawiłą kulturę.

Do napisania tego tekstu zainspirował nas artykuł Wakacje w Grecji z portalu Zaradnik.

Greckie wczasy na Korfu

Ciężko jest jednoznacznie uszeregować najpiękniejsze greckie wyspy. Jednak ciężko przejść obojętnie obok wyspy Korfu nazywanej „Królową Wysp Jońskich”. Można tutaj znaleźć wpływy Rzymian i Francuzów, którzy przez wiele lat mieli pod władaniem tę wyspę. Jednak obecna jest tu także rdzenna ludność. W połączeniu z niesamowitymi pejzażami i olbrzymią ilością tawern daje szansę na wspaniały wypoczynek. Piękno wyspy nie kończy się jednak tylko na klimacie i krajobrazie, gdyż znajdują się tutaj również wiele obiektów muzealnych – m.in. Muzeum Muszli, czy Muzeum Banknotów.

Wakacje na Krecie – największej wyspie greckiej

Kreta to miejsce, w których mieszają się różne kultury – sięgają tutaj wpływy m.in. rzymskie oraz bizantyjskie. Na urok wyspy oddziałuje m.in. miasto Heraklion z pobliskim pałacem Knossos. Jednocześnie znajduje się tutaj wiele plaż, które wyróżniają się swoją różnorodną kolorystyką i turkusową wodą, np. Elafonisi, Balos. Przebywając na Krecie nie sposób nie skorzystać także z tradycyjnych przysmaków bazujących na oliwie, winie, warzywach i owocach morza – tak właśnie wygląda dieta śródziemnomorska.

Santorini – najpiękniejsza wyspa Grecji

Odwiedzając Kretę wypada udać się także do oddalonej o około 100 km Santorini. Jest to wyspa niezwykła, a jej oryginalność podkreślają charakterystyczne białe domki o niebieskich kopułach. Także ich położenie na stromych klifach dodaje uroku i pozwala obserwować panoramę na okolicę. Woda jest tutaj krystalicznie czysta, a niebo zazwyczaj błękitne i pozbawione chmur. Dzięki temu można podziwiać tutaj spektakularne zachody słońca. Rekomendacja dotycząca Santorini jest nie byle jaka – samo UNESCO nazwało miejsce „najpiękniejszą wyspą świata”.