Popularne polskie kurorty nad morzem

10 grudnia, 2018Lokalizacje Standard

Wakacje nad polskim morzem to ciekawa propozycja zarówno dla osób podróżujących samotnie jak i dla rodzin z dziećmi. Nie brakuje tam urokliwych miejsc, w których można spędzić urlop, na który czeka się przecież cały rok. Ostateczny wybór destynacji turystycznej będzie uzależniony od wielu czynników. Niektórzy zdecydują się na popularne kurorty turystyczne, z kolei inni wybiorą miejsca bardziej ustronne, w których można pobyć sam na sam z naturą. Jedno jest pewne – atrakcji nad morzem jest tak wiele, że każdy z pewnością będzie mógł wybrać coś dla siebie.

wzburzone fale bałtyku

Znane kurorty nad morzem

Gdzie wybrać się na wakacje? To pytanie uruchamia zazwyczaj lawinę pomysłów. Jeżeli chodzi po popularne polskie kurorty nad morzem to na czele listy znajdują się Międzyzdroje. Jest to miasteczko położone na zachodnim wybrzeżu, w którym nie brakuje zróżnicowanych zarówno pod względem ceny jak i warunków miejsc noclegowych. Przytulny pokój najtaniej można znaleźć u prywatnych gospodarzy. Nocleg w takim miejscu to przeważnie wydatek kilkudziesięciu złotych od osoby.

Co robić nad morzem?

Atrakcje nad morzem są bardzo zróżnicowane. Amatorzy biernego wypoczynku mogą długimi godzinami wylegiwać się na plaży łapiąc promienie słoneczne. Z kolei miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu mogą zapełnić czas jazdą na rowerze, pływaniem czy grą w siatkówkę plażową. Ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu jest także wycieczka po nadmorskich latarniach. Widok z nich robi niesamowite wrażenie zwłaszcza o zachodzie słońca. Polskie morze w niczym nie jest gorsze od zagranicznych destynacji turystycznych – baza turystyczna jest doskonale zorganizowana, a i ceny są przystępne.